O nás
Sdružení TULIPAN, z.s.

Sdružení TULIPAN provozuje chráněnou dílnu, kde zaměstnává osoby se zdravotním znevýhodněním. V rámci poradenských služeb pomáháme nejenom osobám se zdravotním znevýhodněním, kteří jsou našimi zaměstnanci, ale zároveň všem, kteří potřebují získat informace k řešení jejich problémů. Realizujeme i celou řadu kulturních, volnočasových  a vzdělávacích akcí, jejichž cílem je inkluze mezi zdravou a handicapovanou populací.


 

 

 

 

 

 

Základním posláním sdružení je:

- podpora samostatnosti, občanského začlenění a realizace volnočasových aktivit rozvíjejících osobnost lidí se zdravotním postižením, osob znevýhodněných na trhu práce, osob s nízkou úrovní kvalifikace, osob 50+, osob mladších 25 let věku a osob pečující  o malé děti či o jiné závislé osoby


- podpora sebeobslužných dovedností, resp. pracovní rehabilitace a uplatnění osobnostního potenciálu lidí s handicapem, osob s nízkou úrovní kvalifikace, osob 50+, osob mladších 25 let věku a osob pečující  o malé děti či o jiné závislé osoby


- zlepšování informační dostupnosti a poskytování bezplatného poradenství pro klienty, rodiče a příbuzné lidí s handicapem i pečující, resp. podporující subjekty a spolupráce s nimi, osob s nízkou úrovní kvalifikace, osob 50+, osob mladších 25 let věku a osob pečující  o malé děti či o jiné závislé osoby


- rozšiřování alternativ tvořivého trávení volného času či podmínek pro seberealizaci pro lidi s postižením, osob s nízkou úrovní kvalifikace, osob 50+, osob mladších 25 let věku a osob pečující  o malé děti či o jiné závislé osobyDalším posláním sdružení je:                                                                                                                                     
- prosociální a prointegrační výcvikově-metodická činnost
- systematické vzdělávání všech zainteresovaných
- příprava nebo spolupořádání  seminářů či konferencí
- popularizačně-osvětová činnost v dané oblasti
- vybudování a provoz mikrojeslí
- vybudování a provoz dětské skupiny
- zajištění hlídání dětí
- poskytování sociálních služeb
- podporované bydlení
- informační servis pro organizace neziskového sektoru a jejich partnerské subjekty
- organizační a finanční  zajištění obecně prospěšných aktivit
- nakladatelská a vydavatelská činnost
- nákup a prodej zboží a služeb za účelem jeho prodeje přímému spotřebiteli
- realizace projektů směřujících k plnění cílů spolku
- praktická spolupráce se subjekty na národní i mezinárodní spolupráci
                                                             
Občanské sdružení TULIPAN bylo založeno a zaregistrováno u Ministerstva vnitra 25. 8. 2004 (číslo registrace : 25. 8. 2004 VS/1-1/58266/04-R).

Nabízíme možnost náhradního plnění, vyplývajícího ze zákona č. 435/2004 Sb. Objednávkou nás podpoříte tak, že nám dáte práci a možnost vlastních příjmů. 

Organizační struktura 
Organizační struktura ke stažení
Výroční zprávy 
Výroční zráva 2017
Výroční zpráva 2016
Výroční zpráva 2015
Výroční zpráva 2014
Výroční zpráva 2013
Výroční zpráva 2012
Výroční zpráva 2011
Výroční zpráva 2010
Výroční zpráva 2008
Výroční zpráva 2007
Výroční zpráva 2006 


Zakládající dokumenty
STANOVY SDRUŽENÍ TULIPAN

Fandíte nám?
Podpořte nás nakupováním na svých oblíbených e-shopech!
Věděli jste, že nyní můžete naší organizaci pomoct i obyčejným nákupem na internetu?
Věděli jste, že nyní můžete naší organizaci pomoct i obyčejným nákupem na internetu?
Přidali jsme se do projektu GIVT, který podporuje neziskové organizace a sportovní kluby. Stačí, když nákupy, které děláte běžně, provedete přes portál GIVT. Část peněz z vaší útraty bude darována nám!
Více informací najdete zde.

 


 

TULIFEST
Týden s TULIPANem

 

 

 

SEZNAMKA

Sdružení TULIPAN opět uspořádalo
Seznamovací večírek dne 4. 12. 2014 

Tulifest vznikl v roce 2014 jako jedna z mnoha kulturních a zábavných akcí Sdružení TULIPAN s cílem zviditelnit začínající či amatérské interprety a pokusit se o společné sdílení handicapované a zdravé společnosti. Jedná se o hudební soutěž bez věkového a žánrového omezení, do které se mohou přihlásit zdraví nebo handicapovaní sólisté či kapely. Porota vždy vybere 10 finalistů, kteří se zúčastní samotné soutěže. Účinkující mohou vystoupit s vlastní tvorbou, ale i s cover verzemi jiných skupin. Poté, co všichni interpreti vystoupí, ohodnotí jejich výkony porota složená z profesionálních hudebníků či lidí z branže. Výherce soutěže má možnost natočit svůj singl v profesionálním nahrávacím studiu nebo  vystoupit na festivalu BENÁTSKÁ, který se koná každý rok v červenci v libereckém Vesci.


Týden s TULIPANem je tradiční akcí pořádaná Sdružením TULIPAN. V rámci tohoto týdne probíhá řada zajímavých akcí, počínaje vernisáží obrazů, sportovním kláním, módní přehlídkou a především pokořením Guinnessova rekordu, který se uskuteční vždy na náměstí Dr.E.Beneše. V pátek je celá akce ukončena benefičním koncertem, kde již vystoupilo spoustu regionálních kapel, ale i známé osobnosti, jako je například Martin Maxa, Kamil Střihavka, Dagmar Pecková a The Tap Tap.

 

 

 

 

 

Sdružení TULIPAN spustilo internetovou seznamku pro osoby se zdravotním znevýhodněním nesoucí název K sobě blíž. Projekt seznamky byl podpořen od Nadace Via prostřednictvím Fondu T Mobile. Přes tuto internetovou seznamku mají možnost lidé, ať s handicapem, či zdraví, využít k nalezení toho správného kamaráda, přítele, či partnera. Žít partnerský vztah patří k normálním aspektům života u všech jedinců, bez ohledu na jejich zdravotní znevýhodnění, barvu pleti, vyznání apod. A tomu se snaží dopomoci i projekt internetové seznamky, kterou naleznete na www.ksobebliz.eu. Teď už si zbývá pouze přát řadu rozzářených zamilovaných očí.

Více informací o Tulifestu najdete zde

Ještěd 
 
 rozměry: ...

Více informací o Týdnu s TULIPANem najdete zde

Ještěd 
 
 rozměry: ...

Více informací o seznamce najdete zde

Ještěd 
 
 rozměry: ...Chráněná dílna
Aktuality
O nás

Naše činnost

E-shop
Jazykové kurzy
Vázací práce
Akce
Veřejná sbírka
Fotogalerie
Poradenství
Média o nás
Týden s TULIPANem

GIVT
Partneři

Ochrana osobních údajů
Kontakt

Sdružení TULIPAN, z.s.
(budova „S“ TUL)
Sokolská 113/8
460 01 Liberec I - Staré Město
© copyright Sdružení TULIPAN, z.s.,  webdesign & developed by 5Q, spol. s r.o.