/

Týden s TULIPANem

Týden s TULIPANem

Týden s TULIPANEM 2023

 

Týden s TULIPANEM přinese bublinkový rekord, film ve Varšavě, kapely a program v komunitním centru

 

Pod heslem „Spolu rozkveteme“ připravuje Sdružení TULIPAN již 13. ročník Týdne s TULIPANEM, který se uskuteční od 4. do 8. prosince v rámci adventních trhů před libereckou radnicí. Kromě bohatého kulturního programu na náměstí Dr. Edvarda Beneše bude cílem akce boření mýtů a stigmat vůči lidem s duševním onemocněním. I proto Sdružení TULIPAN otevře prostory Komunitního centra ve Frýdlantské ulici naproti ZUŠ, kde se denně budou konat přednášky, diskuzní panely a individuální konzultace pro širokou veřejnost, a to nejen na téma duševního zdraví. V rámci nabitého programu dojde i na ustanovení dalšího českého rekordu a promítání v Kině Varšava.

 

Kapely, Mikuláš a nový český rekord na adventních trzích

Týden s TULIPANEM bude jako obvykle protkaný koncerty a vystoupeními na náměstí před radnicí, kam v úterý 5. prosince dorazí dokonce i Mikuláš s čerty a anděly. Návštěvníci se během týdne mohou těšit na tři nejúspěšnější kapely z letošního ročníku TULIFESTU (Cigarette Pillowbag, Metanol, Vnitrublok) a řadu dalších interpretů včetně vystoupení absolventů z jablonecké Základní umělecké školy nebo Hudebního Studia Kokos. Speciálně pro děti budou připravené interaktivní vánoční hry.

 

A nebyl by to TULIPAN, kdyby nedošlo na další pokus o rekord. Tentokrát bude cílem zápis do České knihy rekordů v největším množství lidí praskajících bublinkovou fólii. „Bublinu vnímáme jako symboliku křehké a krásné duše, která může lehce prasknout, v případě duše onemocnět. Symbolicky tak chceme poukázat na to, že o svou duševní kondici bychom všichni měli pečovat stejně jako o své fyzické zdraví,“ vysvětlila ředitelka Sdružení TULIPAN Zora Machartová.

 

K rekordu můžete přispět i vy sami. Stačí když v době od 10 do 18 hodin dorazíte na náměstí, v infostánku si vyzvednete kousek bublinkové fólie, popraskáte si a předáte nám ji. Hromadný pokus o rekord se uskuteční ve 13 hodin, takže když přijdete v tento čas, stanete se přímou součástí této mimořádné akce, kterou bude na místě monitorovat komisař pelhřimovské Agentury Dobrý den. Bublinkový čtvrtek pak v 18 hodin zakončíme velkou bublinkovou show.

 

V tradičním infostánku, kde budou k dispozici nastříhané bublinkové fólie, se v případě zájmu budete moct dozvědět vše o bezplatných sociálních službách a dalších aktivitách, které Sdružení TULIPAN nabízí.

 

Pestrý program v Komunitním centru TULIPAN

Doprovodný program Týdne s TULIPANEM bude letos nabitý přednáškami a konzultacemi pro širokou veřejnost. Dějištěm bude Komunitní centrum TULIPAN ve Frýdlantské ulici, kde zájemci zjistí, s jakými strastmi se potýkají klienti TULIPANU a zároveň získají širší povědomí o problematice duševních onemocnění a možnostech jejich řešení.

 

K dispozici budou individuální konzultace s psychoterapeutem, přednáška pro rodiče na téma vlivu digitálních médií na děti, přednáška k exekucím, diskuzní panel pro pedagogy, jóga, divadelní wokshop či arteterapie. TULIPAN nezapomněl ani na propojení české a ukrajinské komunity. České a ukrajinské ženy a děti budou společně tvořit vánoční pohlednice a přáníčka. Speciálně pro ukrajinskou komunitu bude připravena lekce Pilates. Všichni návštěvníci si zároveň budou moct prohlédnout nově vybavené prostory Komunitního centra, které budou v budoucnu Centrem duševního zdraví.

 

Snímek a beseda o autismu v Kině Varšava

Do letošního Týdne s TULIPANEM se letos zapojí také Kino Varšava, kde se v pátek 8. prosince uskuteční symbolická tečka za celým destigmatizačním týdnem. Od 16.30 hodin bude ve Varšavě k vidění kritikou oceňovaný snímek Víkendoví rebelové, který okouzlil celé Německo. Jde o příběh malého chlapce, který nezapadá do třídního kolektivu kvůli poruše autistického spektra. Navzdory vážnému tématu je ale snímek důvtipnou kombinací dramatu a komedie a na své si tu přijdou i příznivci sportovních filmů. Na promítání cca v 18.30 naváže tematická beseda s Lenkou Bittmanou z Národního ústavu pro autismus. Vstupné na film a následnou besedu v Kině Varšava činí 120 Kč.

 

Bistro TULIPAN připraví aktivity pro nejmenší

Program pro děti bude směřován především do Bistra TULIPAN v Kostelní ulici, kde se malí návštěvníci mohou těšit na vánoční dílničky, zdobení perníčků a keramiky, smyslohrátky nebo malování na obličej. Rodiče dětí budou moct ve čtvrtek a v pátek v době od 10 do 17 hodin v Bistru bezplatně využít individuální konzultaci s logopedkou. A protože bude před Vánocemi, dojde také na Ježíškovu zpovědnici.

 

 

 

Týden s TULIPANem 2022

 

Fotografie z nedávno proběhlé akce Týdne s TULIPANem 2022 najdete ZDE.

 

TULIPAN opět pokořil Guinessův rekord na náměstí dr.Edvarda Beneše v Liberci.

 

Letos proběhl již 12. ročník této akce. Sdružení TULIPAN, z.s. jako zaměstnavatel osob se zdravotním postižením, především s duševním onemocněním, se těmito týdny snaží bojovat vůči předsudkům o duševních onemocněních ve společnosti a tím se zapojuje do celostátní destigmatizační kampaně. Tato kampaň je realizována pomocí konkrétních příběhů zaměstnanců s autismem a schizofrenií, které byly zpracovány nejenom formou informačních roll-upů, ale také letáků. V průběhu celého týdne dobrovolnice tyto letáky spolu s dalšími informacemi distribuovaly mezi veřejnost a na témata duševních onemocnění s ní hovořily s cílem zvýšit informovanost o této problematice a snížit stigmata, která tato společnost vůči osobám s duševním onemocněním vnímá.

 

Průběh letošního ročníku:

Letošní Týden s TULIPANEM proběhl v termínu 9.12. – 13.12. 2019 jako součást adventních trhů na náměstí Dr.E.Beneše v Liberci, kde celý týden probíhala hudební vystoupení začínajících muzikantů s handicapem i bez. Mezi vystupujícími byli sólisté i kapely – jmenovitě: Sabina Uxová, Karel Kučera, Drban, J-Band, Větrno, The Cubes, Ornament, Marek´s.

 

Na pódiu se představilo také Herecké studio Divadla F.X. Šaldy v režii Jany Hejret Vojtkové s autorským představením „My jsme tu“ zachycujícím každodenní trable člověka s duševním onemocněním.

 

Jako již tradičně ustanovilo Sdružení TULIPAN Guinessův rekord. Tentokrát to bylo v největším počtu papírových tulipánů tvořících nápis „NEBOJ SE“(…DUŠEVNÍHO ONEMOCNĚNÍ). Účastníci rekordu formou vzkazů a milých slov podpořili osoby s duševním onemocněním, vytvořili nápis a Sdružení TULIPAN má díky tomu nový zápis v České knize rekordů.

 

Souběžně s programem na náměstí u radnice probíhaly aktivity pro veřejnost v Komunitním centru TULIPAN (v Kostelní ulici). Návštěvníci zde mohli shlédnout výstavu handicapovaných umělců s názvem „UVNITŘ“ a zapojit se do výtvarného workshopu Otto Kouwena, který při malování společného obrazu zapojuje všechny bez ohledu na handicap. Výstava obrazů byla zahájena vernisáží za účasti hlavní vystavovatelky Jaroslavy Cejnarové a za hudebního doprovodu tria KBK. V Komunitním centru (KC) dále proběhl terapeutický den s názvem „DUŠEVNÍ ZDRAVÍ PRO VŠECHNY“, kde si účastníci mohli vyzkoušet ukázky některých terapií (arteterapii, foto-video kroužek či bubenický workshop), které jsou nabízeny během celého roku klientům KC. Návštěvníci KC v průběhu celého týdne měli možnost si simulací v psycholampě vyzkoušet prožívání osob se schizofrenií. O průběhu terapeutického dne podala jedna z pracovnic Komunitního centra tento report: „Ráno v 9 hodin nás navštívila Dětská psychiatrie Liberec, která u nás vydržela až do oběda. Děti byly super! Odpoledne se neslo v duchu autismu - neboť nás navštívila Škola Orlí s autistickými dětmi. Dále pak nás přišlo podpořit spousta našich klientů a jejich rodiny.“

 

V průběhu celého týdne akce Týdne s Tulipanem navštívilo a program shlédlo cca 1 500 návštěvníků. Veškeré akce a aktivity byly pro veřejnost zdarma za finanční podpory Ministerstva kultury a Statutárního města Liberec.

Týden s TULIPANem 2018
Ještěd 
 
 rozměry: ... Tisková zpráva o povedené akci Dejme židli do kruhu konané v rámci Týdnu s TULIPANem
Ještěd 
 
 rozměry: ... Tisková zpráva o připravované akci Dejme židli do kruhu konané v rámci Týdnu s TULIPANem
Sdružení TULIPAN se těmito týdny snaží bojovat vůči předsudkům o duševních onemocněních ve společnosti. Na destigmatizační kampani spolupracuje s Národním ústavem duševního udraví a dalšími iniciativami.

Program Týdne s TULIPANem vlevo.

Týden s TULIPANem 2017
Srdečně Vás zveme na 10. ročník kulturní akce ?"Týden s TULIPANEM".
Akce se bude konat  v termínu 23.-27.10. 2017.
I letos se budeme snažit obohatit ponuré podzimní dny příjemnými zážitky po celý týden.

Celou akci zahájíme v pondělí 23.10. v legendární liberecké kavárně POŠTA a večer potom akustickým koncertem Kamila Střihavky & The Leaders acoustic band v Kulturním centru Vratislavice 101010.

V průběhu akce se můžete těšit na Guinnessův rekord na náměstí Dr. E. Beneše, přednášky, filmové produkce, autorské čtení a autogramiádu herce Lukáše Pavláska, vystav a koncertů.

U příležitosti ukončení desátého ročníku festivalu Týden s Tulipánem přijede do Liberce světoznámá česká operní pěvkyně a držitelka Ceny Thálie Dagmar Pecková. Jedinečnou mezzosopranistku doprovodí na jejím koncertu 27. října v kostele sv. Antonína renomovaný komorní soubor Barocco sempre giovane (Baroko stále mladé) složený ze špičkových mladých českých profesionálních hudebníků.

 

Dovolujeme si upřesnit místo konání koncertu Dagmar Peckové. Vystoupí v kostele sv. Antonína Velikého v Kostelní ulici na Sokolském náměstí v Liberci. Děkujeme a těšíme se na setkání.

Týden s TULIPANEM 2016

The Tap Tap poprvé v Liberci!

LIBEREC, 17. září 2016

Tradiční podzimní kulturně-společenský festival okořeněný unikátním pokusem o světový rekord pořádá v Liberci tento týden Sdružení TULIPAN. Týden s TULIPANEM začíná v pondělí 17. října v OC Forum školou focení a workshopy. Zlatým hřebem se stane koncert populární kapely studentů a absolventů Jedličkova ústavu The Tap Tap v Galerii Lázně, která vystoupí v Liberci vůbec poprvé.

Letošní devátý ročník Týdnu s TULIPANEM pokračuje v loňském trendu představování mladých umělců a alternativní scény z Liberecka. Tím zároveň navazuje na další oblíbenou akci TULIPANU - letní hudební TULIFEST.

 

Primárním cílem Týdnu s TULIPANEM je aktivní a atraktivní forma integrace zdravotně postižených občanů. Ti jsou nejen nadšenými konzumenty připraveného programu, ale především jejími tvůrci. Ani jedna poloha se však neobejde bez účasti a pomoci „zdravé” veřejnosti. Sekundárním cílem je pak podpora chráněné dílny TULIPAN, kde je zaměstnáno 62 osob se zdravotním postižením. Výtěžek z akce bude využit ve prospěch dílny.

 

Vedle prezentace kultury zdravotně postižených v Liberci, či jejich zapojení do organizace akce na více úrovních, jako aktivního nástroje integrace, dochází logicky k vzájemnému setkání zdravé a hendikepované společnosti, a to jak na úrovni pracovní, tak na poli různorodé zábavy. Pro obě skupiny, kdy hendikepovaní zapomínají na své hendikepy a zdraví na vzájemné odlišnosti, je to nesmírným přínosem. O tom nejlépe svědčí fakt, že úspěšně festival pořádáme neuvěřitelných devět let. S tím se samozřejmě pojí touha ukázat zdravé veřejnosti, že zdravotně znevýhodnění lidé umí připravit kvalitní multižánrový program. Ukázkovým příkladem je kapela The Tap Tap, kterou přivážíme do Liberce jako první v historii,” říká ředitelka libereckého Sdružení TULIPAN Zora Machartová.


Mezi nejatraktivnější program festivalu patří pravidelný pokus o světový rekord. A že už se několik zápisů do české Guinnessovy knihy rekordů TULIPANU podařilo! Tento podzim se můžete stát účastníky další rekordu i vy. Ve čtvrtek 20. října od 12.00 začne pokus o co největší počet lidí připíjejících si najednou teplým nápojem. Pestrý program pokračuje celé čtvrteční odpoledne až do 20.00. Na scéně uvidíme finalisty TULIFESTU, ukázku agility, fireshow a gastroshow a mnoho dalšího.

Mezi nejatraktivnější program festivalu patří pravidelný pokus o světový rekord. A že už se několik zápisů do české Guinnessovy knihy rekordů TULIPANU podařilo! Tento podzim se můžete stát účastníky další rekordu i vy. Ve čtvrtek 20. října od 12.00 začne pokus o co největší počet lidí připíjejících si najednou teplým nápojem. Pestrý program pokračuje celé čtvrteční odpoledne až do 20.00. Na scéně uvidíme finalisty TULIFESTU, ukázku agility, fireshow a gastroshow a mnoho dalšího.

 

Úžasnou atmosféru slibuje na páteční večer (21. 10. od 19.30) hudební soubor The Tap Tap, který žánrově spadá mezi alternativní ska-folkovou scénu. Určitě zazní hity jako Říditel autobusu, Moje volba či Černej pasažér. Kompletní program Týdnu s TULIPANEM najdete v přiloženém letáku.

 

Týden s TULIPANEM se koná pod záštitou hejtmana Libereckého kraje Martina Půty, jeho náměstkyně Lenky Kadlecové a náměstka primátora Liberce Ivana Langra.

Kontakt pro média:

Mgr. Zora Machartová - ředitelka Sdružení TULIPAN, z.s.

Tel: 485 354 316

Mobil: 774 450 160

machartova@sdruzenitulipan.cz

 

Sdružení TULIPAN, z.s.

(budova „S“ TUL)

Sokolská 113/8

460 01 Liberec I - Staré Město

 

Týden s TULIPANEM 2016, 17.10.- 22.10.2016, Liberec

9. ročník tradiční kulturní akce opět přichází na scénu!

I letos se budeme snažit obohatit ponuré podzimní dny příjemnými zážitky po celý týden.

Máte se na co těšit!

17. 10./pondělí/

Zahájení v OC FORUM – Podej ruku Tulipanu / škola focení / vystoupení integrované taneční skupiny T.I.K a PATZ/ ukázka kompenzačních pomůcek / břišní tanečnice / workshopy

 

18.10./úterý/

Poznej svoje město - vezmeme Vás na procházku po pamětihodnostech města

 

19.10./středa/

Workshop - můžete navštívit a vyzkoušet výrobu keramiky v prostorách Sdružení TULIPAN

Vernisáž – vernisáž obrazů STD Fokus v Klubu BEDNA

 

20.10./čtvrtek/

POKUS O GUINNESSŮV REKORD, koncerty, taneční představení a něco dobrého na zahřátí

NÁMĚSTÍ DR.E. BENEŠE, LIBEREC

 

21.10./pátek/

THE TAP TAP

LÁZNĚ LIBEREC, koncert dnes již světoznámé kapely studentů a absolventů Jedličkova ústavu Praha

 

Seznamovací BLACK AND WHITE PARTY

(registrace je nutná předem, dámy a pánové)

Registrujte se na telefonním čísle 603 946 682 nebo na emailu lankova@sdruzenitulipan.cz

 

Nad celou akcí převzal záštitu hejtman Libereckého kraje Martin Půta, náměstek PhDr. Mgr. Ivan Langr a náměstkyně hejtmana Mgr. Lenka Kadlecová.

Týden s TULIPANEM 2015, 12.10.-16.10.2015
8. ročník tradiční kulturní akce opět přichází na scénu!
I letos se vám budeme snažit obohatit ponuré podzimní dny příjemnými zážitky po celý týden. Máte se na co těšit!
Nad celou akcí převzal záštitu primátor Statutárního města Liberce Tibor Batthyány a hejtman Libereckého kraje Martin Půta.
PONDĚLÍ 12.10., 18.00, Klub Zebra
V první den vás čeká zajímavá vernisáž, kde se můžete těšit na obrazy malíře Petra Šrámka, který maluje nohami. Atmosféru zpříjemní originální hudební projekt LOOP STATION.
ÚTERÝ 13.10., 18.00, Klub Zebra
V tento den dáme příležitost otevření srdcí komukoli, kdo budeme mít čas a chuť poznat nová přátelství, nebo i více :o). Zveme všechny na seznamovací večírek nejen pro handicapované. Nezapomeňte, startujeme přesně v šest!
STŘEDA 14.10., 16.00, OC Forum
Na své si přijdou milovníci krásného oblečení a krásných žen. Své originální kousky předvedou na módní přehlídce REA Models, Střední průmyslová škola textilní, Střední škola uměleckořemeslná a oděvní Liberec. Můžete se také těšit na kolekci džínových tašek a kabelek z naší chráněné dílny Sdružení TULIPAN.
ČTVRTEK 15.10., 11.00-18.00, nám. Dr. E. Beneše
V samém srdci Liberce, na náměstí Dr. E. Beneše bude od 11 hodin rušno :o) Nejen že bude probíhat pokus o zápis do Guinnessovy knihy rekordů v počtu o největší počet lidí s duší, ale můžete se těšit na bohatý doprovodný program, zahřát se teplým svařákem, klobáskou nebo koupit dárky pro Vaše blízké z naší dílny třeba už na Vánoce. Pro děti je připravené malování na obličej a o hudbu se postarají jak vítězové letošního hudebního festivalu TULIFEST: hard-rockový WOTAZNÍK, NATTY BITKOVSKÁ, nebo americko-česká indie-rocková kapela PANDA DIPLOMACY, tak i liberečtí DVACET DEKA DUŠE, bubeníci z ARIES, nebo RACHOT BAND.
Přijďte nám pomoci vytvořit nový rekord! Zápis proběhne cca v 15.00!
PÁTEK 16.10., 19.00, Kino Varšava

V poslední den se těšte na pořádnou pařbu!!! K ní vás budou doprovázet pohodáři z WALDOVY MATUŠKY, funky-punkový TOTOWONO a bubenická show UNIQUE RHYTHM. Královskou korunu večera nasadí známá česko-albánská funky formace HITFAKERS.

 

KULTURA PO „TULIPANOVSKU“, ANEB JAK SE DÁ POKOŘIT REKORD!
Liberecká neziskovka TULIPAN se letos již po osmé snažila zviditelnit v rámci akce TÝDEN S TULIPANEM. Pokud jste se zúčastnili minimálně jedné z mnoha akcí, které proběhly ve dnech od 12.10.-16.10., podpořili jste provoz chráněné dílny a ocenili tak práci zde zaměstnaných handicapovaných osob. Na akci je sympatické, že se pokouší rok od roku nabídnout pestřejší program, přičemž některé z akcí se stávají tradicí. I přes sychravější počasí a menší počet návštěvníků se zdárně uskutečnily všechny týdenní akce. Zde je menší rekapitulace toho, co se v týdnu událo:
Charitativní týden byl zahájen vernisáží obrazů Petra Šrámka v novém libereckém klubu zvaném Bedna. Umělec, jenž má postiženy všechny čtyři končetiny, předvedl, jak dokáže komunikovat s okolím prostřednictvím svých obrazů s originální tématikou. Jeho obrazy jsou známé nejen v ČR, ale i v zahraničí. V úvodu této vernisáže měli návštěvníci možnost zhlédnout film o nakladatelství UMÚN s.r.o., které zajišťuje výstavy obrazů umělců, jako je pan Šrámek. Nejen konečný výsledek, ale i samotný proces tvoření obrazů se stalo strhujícím zážitkem pro všechny zúčastněné. Neméně zajímavý byl i doprovodný program večera, a to hudební projekt Loop Station.
V úterý se konal, rovněž v klubu Bedna, Seznamovací večírek, na který mohl přijít kdokoli z řad nezadaných. Akce sice nenaplnila očekávání, zájemců o seznámení bylo pomálu, nicméně i tak vládla veselá nálada. Do budoucna se má tento projekt výrazně proměnit a nabrat tak novou podobu.
Středeční módní přehlídka v OC Foru byla úspěšnější. Centrum bylo doslova přeplněné diváky a místními zvědavými nakupujícími. TULIPAN zde prezentoval kolekci nových tašek a kabelek, které předváděly modelky. Své neotřelé a s dobou jdoucí modely zde ukázalI mladí návrháři a návrhářky z řad studentů. Na akci se podílela zejména Střední průmyslová škola textilní v Liberci, Střední škola v Kateřinkách, textilní fakulta TUL a agentura REA MODELS. Celou akci moderoval Martin Kraus.
Zvědavost lidí, zda se TULIPAN opět zapíše do Guinnessovy knihy rekordů, vylákala přes deštivé počasí i ty nejlenivější. Letos šlo o o co největší počet lidí s „duší“. Ano, jde o symboliku a každý zúčastněný mohl toto téma pojmout individuálně. V případě, že vám došla inspirace, mohli jste si u stánku TULIPANU zakoupit keramickou duši a mohli se tak zapojit do rekordu. Pokud se někdo aktivně nezúčastnil, přinejmenším se zastavil a poslechnul si nejen hudbu místních regionálních kapel, jako např. hard-rockový WOTAZNÍK, NATTY BITKOVSKOU, americko-česko indie-rockovou kapelu PANDA DIPLOMACY, DVACET DEKA DUŠE, bubeníky z ARIES nebo RACHOT BAND. Rekord byl nakonec pokořen, před libereckou radnicí se sešlo dohromady 117 lidí s „duší“ a TULIPAN se tak opět zapsal do známé knihy rekordů.
Závěr týdne byl tradičně hudební. Vystoupení předkapel a česko-albánské funky formace HITFAKERS v Kině Varšava se těšilo velikého úspěchu. Posluchačů přišlo sice méně, ale jak je známo, nic nebránilo tomu, aby se všichni řádně bavili a připili si na příští předjubilejní ročník Týdne s TULIPANEM.
TÝDEN S TULIPANEM 2014
Každoroční akce pro širokou veřejnost
Letošní rok v listopadu proběhl sedmý ročník tradiční akce Týden s TULIPANem 2014. V rámci tohoto týdne proběhla řada zajímavých akcí. Počínaje vernisáží obrazů, sportovním kláním, módní přehlídkou. Ve čtvrtek 13.11.2014 se nám podařilo uskutečnit pokus o Guinnessův rekord v největším  počtu lidí s tulipánem na náměstí Dr.E.Beneše. V pátek byla celá akce ukončena benefičním koncertem, kde vystoupilo několik regionálních kapel v čele s Martinem Maxou. Nad akcí převzal záštitu hejtman Libereckého kraje Bc. Martin Půta, náměstek Liberce Kamil Jan Svoboda a známý herec Ladislav Hampl.

PODÍVEJTE SE, JAK CELÝ TÝDEN PROBÍHAL
PONDĚLÍ

Vernisáž úspěšně zahájila Týden s TULIPANEM

 

Včera odstartovala první akce v rámci Týdnu s TULIPANEM. Vernisáž výtvarných děl handicapovaných umělců se setkala s velkým ohlasem. Akci zahájila MgA. Leona Nesvadbová,která je organizátorkou výstavy. Následně se ujala slova patronka akce Iva Ouhrabková. Ta ocenila nejenom samotné výtvarníky,ale i celou akci a její poslání. Vybrané obrazy již našli své majitele, protože se jedná o výstavu prodejní. I Vy si můžete obraz zakoupit a podpořit tak naše chráněné dílny :)

ÚTERÝ

Druhý den Týdnu s TULIPANem otevřel dveře chráněných dílen

 

Druhý den, v rámci akce Týden s TULIPANem. otevřel návštěvníkům dveře chráněných dílen. Návštěvníci měli možnost navštívit nejenom chráněné dílny, ale zároveň lidé měli možnost si vyzkoušet všechny činnosti, které se zde realizují. Odpoledne se neslo ve sportovním duchu, kdy hráči měli možnost změřit své síly v bowlingu. Dnes se na vás budeme těšit na módní přehlídce v OC Forum, kde předvedeme nejenom modely pro lidi, ale představíme kolekci pro naše psí miláčky. Těšíme se na vás :)

STŘEDA

Týden s TULIPANem přinesl novou módní vlnu a předvedl psí kusy

 

Ve středu 12.11.2014 proběhla v rámci Týdnu s TULIPANem módní přehlídka. Na akci se podílela TUL,Fakulta textilní, Katedra designu. Střední škola uměleckořemeslná a oděvní Liberec, s.r.o. a Střední průmyslová škola textilní. Modelky z řad studentů a REA models představili kreativní kolekce a návrhy umělců těchto studijních oborů. I Sdružení TULIPAN přispělo novou kolekcí a to konkrétně kolekcí pro psí miláčky, která byla ušita v chráněných dílnách TULIPAN. Čtyřnozí modelé byli perličkou této akce. Celou akci svým mistrným způsobem odmoderoval Jan Žíla. Všem, kteří se na této akci podíleli patří velké poděkování.

ČTVRTEK

Sdružení TULIPAN a Liberečané ustanovili český Guinnessův rekord

 

Včera ve čtvrtek 13.11.2014 se na náměstí DR. E. Beneše uskutečnil pokus o rekord v největším počtu lidí na jednom místě s tulipánem. Tento rekord byl ustanoven v 16:20 a podílelo se na něm 191 lidí. Tento rekord zapsala Agentura Dobrý den do české Guinnssovi knihy rekordů a byli jsme první, kteří tento rekord vytvořili. Na náměstí byli k vidění rozličné tulipány (malované, vyšívané, keramické apod.) Lidé si je buď přinesli z domova, nebo měli možnost si je zakoupit v našich stáncích a podpořit tak činnost chráněných dílen. Akci doprovázel již od 10:00 a diváci měli možnost shlédnout celou řadu doprovodných vystoupení. Moderování akce se bravurně zhostili Lucie Fürstová, Michal Paclt a Lukáš Váňa. Na akci se podílelo přes 100 účinkujících, kteří se všichni vzdali nároku na honorář. Všem bychom chtěli moc poděkovat a pokud máte nějaké tipy na rekord pro příští rok, tak sem s nimi.

PÁTEK

Koncert v Lidových sadech

 

Páteční pařba proběhla v Lidových sadech jako ukončení Týdne s TULIPANEM 2014

Více fotografií jednotlivých dní najdete zde.
Podívejte se na fotografie z Týdne s TULIPANEM 2013

Chráněná dílna
Aktuality
O nás

Naše činnost

Volná pracovní místa

E-shop


Akce
Veřejná sbírka
Fotogalerie
Poradenství
Média o nás
Týden s TULIPANem

GIVT
Partneři

Ochrana osobních údajů

Pravidla přístupnosti webu
Kontakt

Sdružení TULIPAN, z.s.
Chráněné dílny

28. října 59/42, Liberec

Komunitní centrum TULIPAN

Frýdlantská 1351/15, Liberec

© copyright Sdružení TULIPAN, z.s., webdesign & developed by 5Q, spol. s r.o.

Cookies
Webové stránky používají cookies, díky kterým je prohlížení stránek příjemnější a snazší. Ke zpracování některých cookies potřebujeme od vás souhlas, který dáte kliknutím na "Přijmout vše", nebo nastavte jednotlivě v "Nastavení souborů cookie“. Více informací najdete zde.

Nastavení souborů cookie     Přijmout vše