TULIFEST 2021 přilákal davy. Zabodovaly hlavně kapely
23.09.2021
Letošní TULIFEST, který se konal v pátek 10. 9. 2021, už zná své vítěze. Soutěžní přehlídka, do které se mohli přihlásit hudebníci s handicapem i bez všech žánrů a věkových kategorií, se konala už po osmé. Po celý páteční den patřilo Soukenné náměstí zpěvákům, zpěvačkám i kapelám. První místo si nakonec vybojovala kapela David Pet, která si za své vítězství odnáší cenu v podobě vystoupení na BENÁTSKÉ 2022, vystoupení na akci Majáles 2022, vystoupení na akci Týden s TULIPANEM 2021 a natočení singlu v profesionálním studiu FONOGRAFIK. Druhé místo si podle poroty zasloužila kapela Ornament, která má možnost vystoupit na akcích Majáles 2022, Týden s TULIPANEM 2021 a natočit singl v profesionálním studiu FONOGRAFIK. Na třetím místě se umístila kapela AnarchiA a tím si vysoutěžila vystoupení na akcích Majáles 2022, Týden s TULIPANEM 2021 a natočení singlu v profesionálním studiu FONOGRAFIK. Všichni účinkující budou přizvání k živému vystoupení na Týdnu s TULIPANEM, který se letos bude konat  ve dnech 6. 12. – 10. 12. 2021 jako součást adventních trhů u liberecké radnice. V průběhu celého dne probíhal také doprovodný program v podobě tanečních vystoupení, ukázek canisterapie či představení jednotlivých projektů Sdružení TULIPAN. Návštěvníci si mohli pochutnat na občerstvení ze sociálního podniku MOJE POLÉVKÁRNA a uhasit žízeň místním pivem KONRAD. Jedním z přínosů akce je destigmatizace lidí s duševním onemocněním. Na místě byl také stánek, kde se veřejnost mohla dozvědět informace o tom, co obnáší život s duševním onemocněním. Součástí odpoledne byl také koncert liberecké revivalové skupiny RMC (a tribute to Rammstein), který přilákal davy lidí. „Byl to velký úspěch a vystoupení Rammsteinů celé náměstí pohltilo. Celkově se letos TULIFESTU mohlo zúčastnit kolem dvou tisíc lidí,“ dodala Šárka Feige, jedna z organizátorek akce.
Přehlídka TULIFEST vznikla v roce 2014 jako jedna z mnoha kulturních a zábavných akcí Sdružení TULIPAN s cílem zviditelnit začínající či amatérské interprety a pokusit se o společné sdílení handicapované a zdravé společnosti. Jedná se o hudební soutěž bez věkového a žánrového omezení, do které se mohou přihlásit zdraví nebo handicapovaní sólisté či kapely. Porota vždy vybere 10 finalistů, kteří se zúčastní samotné soutěže. Účinkující mohou vystoupit s vlastní tvorbou, ale i s cover verzemi jiných skupin. Poté, co všichni interpreti vystoupí, ohodnotí jejich výkony porota složená z profesionálních hudebníků či lidí z branže. První tři umístění soutěžící získají zajímavé ceny, které je v jejich hudebním působení mohou posunout dál.