11. ročník TULIFESTu zpečetili ohnivým rodeem liberečtí RMC
10.09.2024

Tropické počasí, pohodová atmosféra, soutěžní kapely, dobré jídlo a pití a večer ohnivé rodeo libereckých Rammsteinů. Takový byl 11. ročník TULIFESTu, jedinečné hudební přehlídky interpretů s handicapem i bez něj, který se uskutečnil v pátek 6. září na rozpáleném náměstí Dr. E. Beneše před libereckou radnicí.

Na pódiu se po celý den střídali interpreti nejrůznějších žánrů, a to nejen ti čeští. Soutěžící letos dorazili například i z Polska. Jednotlivá vystoupení bedlivě poslouchala odborná porota, kterou nejvíc zaujala kapela Stoner Toad. Ta si za své celkové vítězství odnáší cenu v podobě vystoupení na příštím festivalu Benátská! ve veseckém areálu v Liberci. Druhé místo přiřkli porotci kapele Lithium Band, která si zahraje v hudebním klubu Warehouse v Liberci a třetí příčku obsadila kapela HolkyTonk. Za umístění na stupních vítězů dostanou všechny tři kapely možnost nahrát singl v profesionálním studiu FONOGRAFIK a celé trio v prosinci znovu vystoupí na náměstí před radnicí, tentokrát v rámci Týdne s TULIPANem.

Během celodenního programu dorazilo na TULIFEST několik tisícovek návštěvníků. Připravené byly stánky s občerstvením, stánek s výrobky z naší chráněné dílny a také projektový stánek, kde se mohli návštěvníci dozvědět veškeré informace o nabídce služeb a projektů, v rámci kterých pořádající Sdružení TULIPAN pomáhá lidem s duševním onemocněním a v duševní tísni.

Na své si přišly i děti, které si mohly zaskotačit na skákacím hradu, něco si vyrobit ve výtvarné dílně nebo si nechat namalovat obličej. Nechyběl ani stylový foto koutek, kde se malí i velcí návštěvníci mohli na památku vyfotit polaroidem. Občerstvení jako již tradičně zajistilo Bistro TULIPAN, které sídlí v Kostelní ulici a kde byla v rámci TULIFESTu nainstalovaná malá výstava, mapující letošních jubilejních 20 let existence Sdružení TULIPAN a zahrnující i několik příběhů klientů.

Nejvíc rušno bylo před radnicí po setmění, kdy na pódium vtrhli bájní liberečtí RMC. Oblíbený Rammstein revival, který si za roky hraní vydobyl slávu i v sousedním Německu, rozpoutal na zaplněném náměstí pověstné ohnivé peklo a udělal za 11. TULIFESTem tu nejlepší možnou tečku.

Za další povedený ročník TULIFESTu moc děkujeme i našim ochotným sponzorům – Libereckému kraji, statutárnímu městu Liberec, Nadaci Preciosa, Nadaci umění pro zdraví, společnosti Celtima, Státnímu fondu kultury ČR, vratislavickému pivovaru Konrad, společnostem Denso, Lasvit a Magna, festivalu Benátská! a společnostem Bidfood a Škoda AutoTrend. Záštitu nad akcí převzali náměstek hejtmana Libereckého kraje Mgr. Petr Tulpa a náměstkyně primátora statutárního města Liberec Bc. Martina Teplá. Díky za vaši podporu!

Podívejte se na KOMPLETNÍ FOTOGALERII z TULIFESTu 2024